Wykorzystanie tkanin powlekanych skay przy produkcji artykułów sportowych
Na:Skay to materiał, który stanowi eko-imitację naturalnej skóry. Tkaniny tego typu są odporne na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Dużą ich zaletą jest też niska cena w porównaniu do oryginalnych skór pochodzenia zwierzęcego. Co więcej, za popularnością tkanin typu skay przemawia także proekologiczny trend, który promuje korzystanie z produktów wegańskich oraz niemających wpływu na cierpienie zwierząt. Obecnie skay znajduje zastosowanie w różnych branżach od meblarskiej, przez motoryzacyjną i medyczną, aż po odzieżową. Ponadto z powodzeniem wykorzystuje się go również w branży sportowej. Do czego służy? Przeczytaj o zastosowaniu tkanin powlekanych skay przy produkcji artykułów sportowych.
Skay w sporcie – gdzie znajduje zastosowanie?
Tkaninę typu skay w branży sportowej wykorzystuje się do pokrywania sprzętu przeznaczonego na siłownie oraz sale sportowe. Ze względu na to, że ten rodzaj materiału wykazuje odporność na wchłanianie zanieczyszczeń, a nadto nie sprawia problemów przy utrzymaniu czystości, jest bardzo praktyczny i sprawdza się nawet przy intensywnej eksploatacji. Różne elementy urządzeń do ćwiczeń, w tym szczególnie siedziska mają tendencję do zużywania się, przecierania i kruszenia. Inwestycja w skay pozwala uniknąć tego problemu. Z tego powodu skay znajduje zastosowanie przy tapicerowaniu siedzisk i oparć urządzeń takich jak np. ławka do brzuszków, ławka pod sztangę, motylek, wyciąg do ćwiczeń klatki piersiowej czy urządzeń do ćwiczeń mięśni nóg.
Ponadto ze sztucznej skóry korzystają też producenci materaców i mat przeznaczonych do ćwiczeń gimnastycznych. Poza tym tego rodzaju materiał wykorzystuje się do pokrywania takich sprzętów jak skrzynie i kozły gimnastyczne. Tkaniny skay często służą też jako zamiennik dla skór naturalnych stosowanych do pokrywania piłek lekarskich. Co więcej, skay sprawdza się także w produkcji odzieży sportowej, która powinna zapewniać odpowiedni komfort termiczny oraz stanowić ochronę przed wiatrem i wilgocią. Tym samym sztuczną skórę używa się także przy wytwarzaniu odzieży ochronnej np. dla żeglarzy.