Jakie materiały są wykorzystywane do obijania foteli samochodowych?

person Wysłane przez: Temp Sky Na:
Jakie materiały są wykorzystywane do obijania foteli samochodowych?

Tapicerka samochodowa nie tylko odpowiada za wygląd wnętrza auta, ale ma również wpływ na komfort podróży. Dlatego idealny materiał obiciowy powinien być elegancki, ale także trwały, odporny na zabrudzenia i uszkodzenia oraz łatwy do utrzymania w czystości. Z tego względu wybór pokrycia foteli i tylnej kanapy nie może być przypadkowy. Na jaką tkaninę warto się zdecydować?

Parametry techniczne idealnej tapicerki samochodowej

Tkaniny samochodowe różnią się między sobą nie tylko fakturą, ale również wytrzymałością. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki wpływające na eksploatację materiału, takie jak obecność dzieci czy przewożenie ostrego sprzętu. Dlatego wybierając tkaninę do obijania wnętrza pojazdu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Bardzo istotnym parametrem są dodatkowe cechy, takie jak antystatyczność lub ochrona przed plamami. Dzięki nim tapicerka dłużej zachowuje czystość i łatwiej można ją odświeżyć. Istotne, by materiał miał ciężar około 500 g/m² i klasę ścieralności powyżej 100 000 cykli Martindale'a. Osoby, które palą w aucie, powinny też zadbać o materiał ognioodporny, który nie zniszczy się od żaru lub niedopałka papierosa.

Tkanina, czy skóra?

Istnieje wiele różnych rodzajów tapicerki, która wykorzystywana jest podczas wykończenia wnętrza samochodu. Tapicerka skórzana wykorzystywana jest w samochodach luksusowych – podkreśla ich wyjątkowość i prestiż. Jest najbardziej odporna na zabrudzenia, a jej czyszczenie nie sprawia najmniejszych kłopotów. Równie elegancka, ale trochę tańsza jest tapicerka ze sztucznej skóry. Ten materiał jest łatwy w utrzymaniu, nieprzemakalny i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz rozdarcia. Użytkownicy samochodów najczęściej decydują się na wybór tkanin welurowych lub żakardowych. Są one przyjemne w dotyku, pozwalają szybko się rozgrzać w chłodne dni i nie dają uczucia gorąca latem. Najtańszym i najmniej atrakcyjnym sposobem wykończenia wnętrz samochodu jest tapicerka materiałowa. Najczęściej stosowana jest w podstawowych wersjach wyposażenia pojazdu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less