Czym jest skóra PU?

person Wysłane przez: Temp Sky Na:
Czym jest skóra PU?

Tradycyjnie wykorzystywane skóry naturalne są drogie, a proces ich pozyskiwania powoduje opory natury etycznej oraz wiąże się ze znacznym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego z uwagi na niezbędne garbowanie i barwienie. Doskonałą alternatywą mogą być materiały skóropodobne, wśród których duże zainteresowanie nabywców budzi skóra PU. Przekonajmy się, czym jest ten materiał i sprawdźmy, jakie są jego mocne strony.

Co trzeba wiedzieć o skórze PU?

 Skóra PU to określenie na jedną z możliwych odmian tzw. skóry ekologicznej. Materiał tego rodzaju powstaje ze specjalnego kompozytu, będącego połączeniem odpowiednio dobranej tkaniny będącej szkieletem całości oraz powłoki z odpowiednio dobranego syntetyku. Zadaniem znajdującej się pod spodem warstwy tkaninowej jest zagwarantowanie odpowiedniej wytrzymałości na rozciąganie, a także koniecznej elastyczności. Powłoka zewnętrzna, która powstaje z bardzo miękkiego, lecz odpornego na ścieranie i pękanie poliuretanu jest natryskiwana na warstwę spodnią oraz odpowiednio formowana, dzięki czemu nadaje całości atrakcyjny wygląd oraz pożądaną fakturę i wybarwienie.

Jakie są zalety skóry PU?

 Skóra PU gwarantuje wysoką wytrzymałość, a także znakomicie się prezentuje, ponieważ może przypominać wybrany rodzaj skóry naturalnej. Jest odporna na zabrudzenia oraz uszkodzenia, jak również dobrze znosi promieniowanie UV. Co ważne, nie zabarwia też innych materiałów i jest łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji. Nie wywołuje reakcji alergicznych oraz podrażnień. Nie zawiera również żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych, np. ftalanów. Jest ponadto przyjemna w dotyku i świetnie sprawdza się tam, gdzie tradycyjnie używano skóry naturalnej – przy produkcji odzieży, obuwia i torebek, a także wszelkiego rodzaju galanterii.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
expand_less